Супервізія

Організація проведення супервізії та оплата праці супервізорів. Механізм та зразки документів

КУ "МЦПРПП КМР" інформує заклади загальної середньої освіти, що за рахунок субвенції за напрямом, визначеним підпунктом 3 пункту 4 Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа", здійснюються видатки на оплату послуг із проведення супервізії.
Розпорядник субвенції за місцевим бюджетом розподіляє у встановленому порядку обсяги бюджетних асигнувань на оплату послуг із проведення супервізії.
Оплата послуг із проведення супервізії здійснюється відповідно до цивільно-правових договорів про надання послуг із проведення супервізії між закладами загальної середньої освіти і супервізорами (у разі ведення бухгалтерського обліку у закладах загальної середньої освіти через централізовану бухгалтерію - між закладами загальної середньої освіти, супервізорами та відповідним органом управління у сфері освіти (відділом, департаментом, управлінням) та на підставі актів про надання відповідних послуг, що складаються у порядку, визначеному договором.
Розрахунок вартості послуг із проведення супервізії здійснюється відповідно до абзацу другого пункту 11 зазначеного Порядку.
І. Проведення супервізії
Програма проведення супервізії затверджена наказом Міністерства освіти і науки від 04.03.2020 № 346. Програма розроблена відповідно до Державного стандарту початкової освіти (постанова Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 № 688). Програма супервізії може здійснюватись в індивідуальній та груповій формах (один цикл супервізії). Тривалість одного циклу супервізії – 8 астрономічних або 10 академічних годин.
ІІ. Оплата послуг із проведення супервізії
Оплата послуг із проведення супервізії здійснюється за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» згідно з пп.3 п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 № 237
1. Умови оплати:
- список супервізорів оприлюднюється закладами післядипломної освіти комунальної форми власності, сайтах ЦПРПП та на власних веб-сайтах (укладання договорів з супервізорами);
- укладання цивільно-правових договорів про надання послуг із проведення супервізії між закладом ЗСО і супервізором (у разі ведення бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією – між закладом ЗСО, супервізором та відповідним органом управління);
- оплата на підставі актів про надання послуг із проведення супервізії.За зразок можна взяти цивільно-правовий договір та акт виконаних робіт зпостанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2017 № 88 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами»
2. Розрахунок вартості послуг
Оплата послуг здійснюється за ставками погодинної оплати у розмірах, передбачених для осіб, які не мають наукового ступеня, за проведення занять із слухачами курсів, визначеними у додатку 5 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 (абзац другий п.11 постанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 № 237) за 1 годину:розмір І тарифного розряду х 5,7% = 2670,00 х 5,7% =152,19 грн
Увага! За виконання роботи за цивільно-правовим договором, виконавцю сплачується винагорода (ст. 1147 ЦКУ), яка жодним чином не пов’язується із мінімальною заробітною платою, та і з заробітною платою взагалі.
3. За яким КЕКВ здійснювати оплату?
КЕКВ 2111 «Заробітна плата» винагороди та інші виплати, нараховані працівникам, які не перебувають у штаті установи (організації), відповідно до умов цивільно-правового договору (за винятком суб'єктів господарювання). КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці»
Увага!
1. Суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Отже, нарахована сума винагороди є база оподаткування податком на доходи фізичних осіб – 18% та військового збору – 1,5%.
2. Роботодавці, які використовують найману працю фізичних осіб, зокрема, за цивільно-правовими договорами є платниками єдиного внеску (п.1частини першої ст. 4 Закону від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»). Отже, роботодавці за виконання надання послуг за цивільно-правовими договорами нараховують єдиний внесок на суму винагороди за ставкою 22%.
ІІІ. Нормативно-правове забезпечення
- наказ МОН від 04.03.2020 № 346 “Про внесення змін до Програми проведення супервізії”;
- постанова Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 № 688 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти»;
- постанова Кабінету Міністрів України від 04.04.2018 № 237 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа»;
- наказ Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333 «Про затвердження Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету».

Пакет документів

Список педагогічних працівників закладів освіти міста Кропивницького, які пройшли навчання за програмою з підготовки супервізорів «Супервізія (не)контроль, а педагогічна підтримка педагогів»,що відбулися на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»
  • Крамаренко Оксана Олексіївна, заступник директора КУ "МЦПРПП КМР"
  • Табальчук Світлана Володимирівна, заступник директора КЗ "Гімназія "Інтелект"
  • Левшун Ада Миколаївназаступник директора НВО № 25
  • Сергієнко Марина Сергіївна, вчитель початкових класів Ліцею "Науковий"

Немає коментарів:

Дописати коментар